Skip to content Skip to footer

Auto złom – Starogard Gdański

Złomowanie samochodów

Kasacja pojazdów – Starogard Gdański

Proces kasacji samochodu to procedura wycofania auta z legalnego poruszania się po drogach publicznych. Najczęściej takie wyrejestrowanie dotyczy pojazdów starych, zepsutych bądź powypadkowych, których naprawa lub koszty utrzymania są zbyt wysokie bądź przekraczają samą wartość auta. Nasz skup aut przeznaczonych do kasacji oferuje fachowe usługi złomowania, korzystne oferty cenowe oraz fachowe doradztwo w zakresie formalności związanych z wyrejestrowaniem pojazdów.

auto złom Starogard Gdański

Pon-pt 7:00 -15:00

+48 56 46 54 888

Zadzwoń

biuro +48 56 46 54 888
wew 14

stacja demontażu, sprzedaż części
+48 56 46 54 888
wew 21
+48 695 408 495

Zapraszamy

Pon-pt 7:00 -15:00

Sobota 7:00 – 12:00

Jak przebiega złomowanie aut w Starogardzie Gdańskim?

 • Wyrejestrowanie pojazdu – pierwszym krokiem jest złożenie wniosku o wyrejestrowanie pojazdu w odpowiednim urzędzie. Wraz z wnioskiem należy dostarczyć dokumenty pojazdu, takie jak między innymi dowód rejestracyjny i polisa ubezpieczeniowa.
 • Przygotowanie pojazdu – właściciel pojazdu musi przygotować pojazd do złomowania poprzez usunięcie wszelkich osobistych przedmiotów oraz ewentualne wyjęcie akumulatora i innych łatwo dostępnych części.
 • Transport do punktu demontażu – następnie pojazd jest dostarczany do naszej stacji demontażu pojazdów (SDP). Możesz zdecydować, czy taki transport chcesz zrealizować we własnym zakresie, czy skorzystać z naszej lawety.
 • Procedury demontażu w T.K.J. Matuszewski specjaliści przystępują do procesu demontażu pojazdu. Usuwane są wszystkie części samochodu, które mogą być wykorzystane ponownie lub odzyskane, takie jak silnik, skrzynia biegów bądź opony.
 • Recykling materiałów – po zdemontowaniu pojazdu, materiały takie jak metal, plastik, szkło i gumy są odpowiednio sortowane i przeznaczone do recyklingu. Metalowe części uzyskane podczas kasacji pojazdu zazwyczaj są ponownie wykorzystywane do produkcji nowych komponentów.
 • Wydanie dokumentów kasacji – po zakończeniu procesu złomowania, właściciel otrzymuje od nas dokumenty potwierdzające kasację pojazdu. Dokumenty te są dowodem zakończenia eksploatacji pojazdu i są niezbędne do czynności administracyjnych, takich jak wyrejestrowanie z ubezpieczenia lub odzyskanie opłat rejestracyjnych.

Profesjonalna kasacja pojazdów – Starogard Gdański

Dzięki naszemu ponad 30-letniemu doświadczeniu w branży oferujemy szereg profesjonalnych usług, w tym także kasację pojazdów. Płacimy gotówką za każde kompletne auto, dzięki czemu nasi klienci otrzymują zapłatę w momencie podpisania umowy. To znacznie przyspiesza i usprawnia całą procedurę. Jednocześnie przygotowujemy ofertę indywidualnie dla każdego klienta w zależności wagi samochodu oraz od liczby skupowanych aut.

Aktualny cennik

rodzaj złomucena [zł/t]zanieczyszczenia
Samochody powyżej 3,50 tonyod 1000,0010%
Samochody do 3,50 tonyod 750,000%
Autobusy0,0040%
Zaświadczenia i dokumenty wymagane przy kasacji pojazdów

Co potrzebujesz, żeby zezłomować pojazd?

 • Pojazd z czytelnymi znakami identyfikacyjnymi (numer nadwozia) i tablicami rejestracyjnymi;
 • Dowód osobisty właściciela pojazdu, dowód rejestracyjny pojazdu, karta pojazdu o ile była wydana
 • W przypadku, gdy występuje współwłaściciel lub w przypadku nieobecności właściciela należy przedstawić pisemne upoważnienie wraz kopią dowodu osobistego właściciela.
 • Jeśli pojazd zarejestrowany jest na firmę, należy załączyć dokumenty firmy ( wpis do ewidencji lub KRS), oraz upoważnienie dla przedstawiciela firmy do wyzłomowania pojazdu.
 • W przypadku, gdy dowód rejestracyjny został zatrzymany przez policję należy przedstawić zaświadczenie w celu złomowania pojazdu z właściwego wydziału komunikacji lub potwierdzoną kserokopię dowodu rejestracyjnego.
 • W przypadku gdy samochód został zakupiony, a nie został zarejestrowany na nowego właściciela (dowód rejestracyjny figuruje na poprzedniego właściciela), umowa kupna.
Dokumenty otrzymywane po zezłomowaniu pojazdu

Co otrzymasz po złomowaniu pojazdu?

 • Zaświadczenie o demontażu pojazdów.
 • Unieważniony dowodu rejestracyjny.
 • Unieważnioną kartę pojazdu jesli była wydana.
 • Unieważnione tablice rejestracyjne.
UWAGA, o tym musisz pamiętać!
Właściciel pojazdu w terminie 30 dni od daty otrzymania zaświadczenia o demontażu pojazdu ma obowiązek złożyć wniosek (we właściwym urzędzie komunikacyjnym) o wyrejestrowanie pojazdu.

Sprzedaż używanych części samochodowych

Dołącz do naszej grupy na facebooku i bądź na bieżąco. Wszystkie oferowene części znajdują się na naszym placu.

Komunikat

Informujemy, iż w dniach 29-30 Kwietnia 2024 czynny będzie tylko skup złomu.

A od 01.05.2024 do 05.05.2024 firma T.K.J. Matuszewski będzie nieczynna.