Skip to content Skip to footer
Złomowanie samochodów

Kasacja pojazdów – Lipno

W naszej oficjalnej stacji demontażu pojazdów oferujemy szeroki zakres usług związanych z przeprowadzaniem procesu kasacji auta. Złomowanie samochodów to jeden z głównych filarów naszej wieloletniej działalności – nasi specjaliście doskonale wiedzą, jak sprawnie i bezproblemowo przeprowadzić klienta przez kasację starego bądź zniszczonego auta. Zapoznaj się z naszą ofertą i zadzwoń lub napisz – z pewnością znajdziemy rozwiązanie odpowiednie do Twoich potrzeb.

auto złom Lipno

Pon-pt 7:00 -15:00

+48 56 46 54 888

Zadzwoń

biuro +48 56 46 54 888
wew 14

stacja demontażu, sprzedaż części
+48 56 46 54 888
wew 21
+48 695 408 495

Zapraszamy

Pon-pt 7:00 -15:00

Sobota 7:00 – 12:00

Autokasacja w Lipnie – firma z doświadczeniem

Nasz skup aut przeznaczonych do wycofania to miejsce, które od lat pomaga klientom pozbyć się problemu, jakim są samochody niedopuszczone do dalszej eksploatacji na oficjalnych drogach. Dzięki doświadczeniu naszych specjalistów możesz liczyć na pomoc przy kasacji takich pojazdów oraz na fachowe doradztwo, które obejmuje poszczególne kroki związane z całym procesem. Zaliczamy do nich między innymi:

 • złożenie wniosku o wyrejestrowanie auta w odpowiednim na lokalizację urzędzie z wydziałem komunikacji (ten krok należy do właściciela pojazdu, konieczne jest także dostarczenie dokumentów potwierdzających kasację i zbycie pojazdu, które otrzymasz po podpisaniu umowy),
 • dostarczenie auta do naszej stacji demontażu – w naszej ofercie mamy opcję transportu z wybranej lokalizacji – zadzwoń i dowiedz się więcej!,
 • wydanie niezbędnych dokumentów potwierdzających wycofanie auta z obiegu, w tym zaświadczenie oraz unieważnienie karty pojazdu i tablic rejestracyjnych (zapobiega to np. kradzieży tablic rejestracyjnych).

Jak przebiega złomowanie auta? Lipno

Jak przebiega złomowanie pojazdów w Lipnie? Gdy już samochód trafi do naszego punktu, nasi specjaliści przystępują do demontażu. Usuwane są wszystkie części pojazdu, które mogą być wykorzystane ponownie lub odzyskane, takie jak silnik, skrzynia biegów, opony, akumulator itp. Po zdemontowaniu pojazdu, materiały takie jak metal, plastik, szkło i gumy są segregowane i przygotowywane do recyklingu. Metalowe części mogą być przetapiane i ponownie wykorzystywane do produkcji nowych produktów.

Ostatecznie w większości materiały są przetwarzane w celu odzyskania surowców lub energii. Proces ten obejmuje przetapianie metalu, przetwarzanie plastiku na granulat, a także odzyskiwanie energii z odpadów.

Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Zadzwoń bądź napisz i umów z nami pasujący termin! Z pewnością znajdziemy odpowiednie rozwiązanie dla Twojego pojazdu.

Aktualny cennik

rodzaj złomucena [zł/t]zanieczyszczenia
Samochody powyżej 3,50 tonyod 1000,0010%
Samochody do 3,50 tonyod 750,000%
Autobusy0,0040%
Zaświadczenia i dokumenty wymagane przy kasacji pojazdów

Co potrzebujesz, żeby zezłomować pojazd?

 • Pojazd z czytelnymi znakami identyfikacyjnymi (numer nadwozia) i tablicami rejestracyjnymi;
 • Dowód osobisty właściciela pojazdu, dowód rejestracyjny pojazdu, karta pojazdu o ile była wydana
 • W przypadku, gdy występuje współwłaściciel lub w przypadku nieobecności właściciela należy przedstawić pisemne upoważnienie wraz kopią dowodu osobistego właściciela.
 • Jeśli pojazd zarejestrowany jest na firmę, należy załączyć dokumenty firmy ( wpis do ewidencji lub KRS), oraz upoważnienie dla przedstawiciela firmy do wyzłomowania pojazdu.
 • W przypadku, gdy dowód rejestracyjny został zatrzymany przez policję należy przedstawić zaświadczenie w celu złomowania pojazdu z właściwego wydziału komunikacji lub potwierdzoną kserokopię dowodu rejestracyjnego.
 • W przypadku gdy samochód został zakupiony, a nie został zarejestrowany na nowego właściciela (dowód rejestracyjny figuruje na poprzedniego właściciela), umowa kupna.
Dokumenty otrzymywane po zezłomowaniu pojazdu

Co otrzymasz po złomowaniu pojazdu?

 • Zaświadczenie o demontażu pojazdów.
 • Unieważniony dowodu rejestracyjny.
 • Unieważnioną kartę pojazdu jesli była wydana.
 • Unieważnione tablice rejestracyjne.
UWAGA, o tym musisz pamiętać!
Właściciel pojazdu w terminie 30 dni od daty otrzymania zaświadczenia o demontażu pojazdu ma obowiązek złożyć wniosek (we właściwym urzędzie komunikacyjnym) o wyrejestrowanie pojazdu.

Sprzedaż używanych części samochodowych

Dołącz do naszej grupy na facebooku i bądź na bieżąco. Wszystkie oferowene części znajdują się na naszym placu.

Komunikat

Informujemy, iż w dniach 29-30 Kwietnia 2024 czynny będzie tylko skup złomu.

A od 01.05.2024 do 05.05.2024 firma T.K.J. Matuszewski będzie nieczynna.